Vannituba – planeerimine ja nõustamine

Kõige esimene ruum, mis sai päriselt täielikult (okei, see on natuke vale, sest mõni detail on ikka veel puudu) valmis, ehitustolmust puhtaks ja niiöelda kasutuskõlblikuks, elamiskõlblikuks. Vannituba. Ka võib selle kohta öelda selle maja kõige kallim ruum. Või ruum, mille üle me kõige rohkem arutlesime. Ruum, mis sai väga põhjalikult planeeritud. Ja mitte ainult meie poolt.

Vannituba, see pole ju midagi keerulist!

Eelmise aasta suve lõpul hakkasime kodusisustuse detaile kokku otsima. Kuna meie sissekolimise tingimus number üks oli vannitoa olemasolu, siis olime veendunud, et peab kiiresti ostma ära ka vannitoaplaadid. Augusti lõpuks olime leidnud sobivad – põrandale must mosaiik, seintele klassikaline valge plaat. Plaatida plaanisime vaid 3 seina, et saaks jätta alles ruumi ainsa ilusa palkseina. Vannitoa mööbli osas olime võrdlemisi lihtsameelsed ja primitiivsed – tavaline duššiklaas, tavaline põrandapealne tualett-pott, mingi valamukapp, pinnapealne valamu. Ainuke stilistiline nõue M’i poolt oli must duššikomplekt ja valamu segisti.
Olles vaadanud lõputul hulgal Pinteresti imelisi pilte, proovinud leida otsingumootorist kombosid “black tile, white tile, wooden bathroom” (ja muud kombinatsioonid samal teemal), olime lõpuks natuke nõutud. Kõik plaanid tunduvad teostatavad ja sobivad, kui raske saab ikka olla vannituba planeerida ja ühtemoodi valgeid-musti elemente sinna kokku sobitada. Põhiliseks mureks meie ideede puhul sai igavus. Tundsime, et see ruum jääb lihtsalt nii igav. Aga igav vannituba oli kindlasti midagi, mida me ei tahtnud, sest neid olime me üürikates juba saanud nautida. Meie kodu vannituba pidi tulema vingem, hubasem, omanäolisem.
Mida rohkem olime Pinteresti pilte vaadanud ja ka mujal sisustuslehtedel kolanud, leidsime, et muidugi meie soovitud valge sein-must põrand on ikka väga popp. Loobusime juba varakult eriti populaarsetest valgetest seinaplaatidest, mis küll M’i jaoks olid esimene unistus, aga mingil hetkel tundus, et absoluutselt kõigil on sellised. Ühtpidi tundusid need head ja universaalsed, kuid mingil hetkel leidsime, et valged Metro plaadid, must vuuk ja puitsein + kõik muu sisustus läheb ehk kirjuks. Aga mis siis oleks meie vannitoa juures see eriline, iseloomulik osa?
Just õigel ajal rääkisime õigete inimestega, kes teadsid meile soovitada Lintman Vannitoasalongi sisustusnõustamise võimalust.

Käisime nõustamisel..?

Olime ka oma vannitoaotsingutel mitmel korral Lintmani lehte ja sealset tootevalikut vaadanud, aga kõik tundus esialgu natuke liiga ilus meie maitsele ja need, mis meeldisid (näiteks see vann), olid a) liiga kallid; või
b) me ei soovinud vanni (soovisime küll, aga kallis oli ja tundus otstarbekam ikkagi ainult dušš). Nõustamisele minnes olime ühtaegu väga elevil ja samas üritasime end natuke maha kaa tõmmata, sest tõesti Lintman pakub väga ilusaid lahendusi, aga peame oma eelarvet ka jälgima. Me ei osanud ka ette kujutada, kuidas üks sisustusnõustamine välja näeb. Kui palju arvestatakse meie põhimõtteid-kiikse, kui palju antakse soovitusi näiteks koristamise lihtsuse või muu ergonoomika mõtetele tuginedes, või mis saab siis, kui meile tulemus ikkagi ei meeldi…
Nõustamisele eelnevalt pildistasime üles oma vannitoa hetke olukorra ning kirjutasime üles ka kõik ruumi mõõdud. Salongi jõudes andsime klienditeenindajale-nõustajale pildid ja mõõdud, et saaks nende põhjal luua meie vannitoast virtuaalse 3D versiooni. Sel ajal saime natuke salongis ringi uudistada ja inspireeruda, et mida võiks hiljem 3D mudelisse proovida paigutada.

Esimene pilk vannitoale virtuaalsel kujul

Alustasime seintest ja põrandast – kuna meil juba olid plaadid olemas, tahtsime neid kindlasti mingil määral vannitoas ära kasutada. Näitasime nõustajale meie ostetud versioone. Põrandamosaiigi puhul toodi kohe välja koristamise tüütum pool. Esiteks vuugivahede rohkus ja nende puhastamine hakkab üks hetk ära tüütama. Tume/must põrandaplaat vannitoas võib tekitada ka peavalu väga katlakivise vee puhul, vee kuivades tekkivate hallide rantide tõttu. Teiseks viidati, et meie valitud valged seinaplaadid on muidu väga kenad ja sobilikud, aga kuna tegu on pigem väikese vannitoaga, võiks kaaluda laiemaid plaate, mis aitaks ruumi visuaalselt venitada.
Olime mõlema väitega vägagi nõus, aga mustast mosaiikpõrandast täielikult ei loobunud. Otsustasime duššipõrandale panna sama mosaiigi ning ülejäänud põrandale tonaalsuselt sobiva suurema musta plaadi. Seintele valisime laiemad valged kergelt struktuursed plaadid. Nende puhul on põnev see, et salongis tundusid nad väga tugeva hõbedase varjundiga, praegu kodus seda enam üldse ei näe. Küll aga mõjub struktuurne pind ägedalt, meenutades natuke puukoort. Suvel ostetud valged plaadid planeerisime sujuvalt köögis ära kasutada.
Rääkisime ka kohe ära, et lagi ja üks sein jäävad originaalid ehk puitlagi ja -sein, et ka vannitoas säiliks vana maja hõngu. Nõustaja oli meie mõttega väga nõus. Kuna M soovis, et kogu kodu oleks pigem rahulikus tonaalsuses ning värvid tasakaalus, siis ka vannitoamööbli puhul oli tingimus, et üldpilt võiks jääda pigem neutraalseks ning iseloomu annaks mööbli vorm. Edasi lähtusimegi sellest must-valge-puit kombinatsioonist, et ka valitud mööbel oleks sarnases tonaalsuses.
Üsna kiiresti saime ka paika mööblivaliku ning nägime esimest võimalikku tulemust meie tulevasest vannitoast. Virtuaalse mudeli kasutamise peamine pluss meiejaoks tuligi välja siis, kui enamvähem oli sisekujundus paigas. Nimelt saime näiteks paremini läbi mõelda tualett-poti asukoha ja paigutuse ning enamvähem aduda, kui palju jääks ruumi poti ja valamukapi vahel. Kui kodus enamvähem neid vahemaid paika panime, tundus asi natuke kahtlane, liiga kitsas. Kaalusime ka poti asetamist nurga alla, diagonaalis ruumiga, aga see nägi ka veidi veider välja. Mudelit vaadates aga leidsime lahenduse, mis näeb hea välja, aga ei muuda ruumi mingit pidi kitsaks.
Muidugi ei saanud me nõustamisel täiesti 100% õiget pilti näha, sest puitseina ja -lage sellisel kujul programmi paigutada ei saanud. Lisaks oli programmist puudu ka üks kapp, mille soovisime mujalt leida. Järjekordne kinnisidee vanaaegsemast jalgadel kapist. Niisiis ei saa nõustamise tulemusel loodud 3D mudelit jäägitult usaldada, aga kindlasti annab see väga ligilähedase aimduse tulemusest.

Kas nõustamisest oli siis kasu?

Jah! Muidugi! Mis siis, et nähtud reaalne vannituba ja virtuaalne versioon ei saa olema täielikult üksühele, siis vähemalt saime aimu, mis ja kuidas olema hakkab. Saime vastuseid mitmetele küsimustele-probleemidele ning vahelduseks oli tore, et keegi teine aitab otsuseid langetada. Kindlasti aitas väga palju kaasa võimalus lisaks pildimaterjalile ka päriselt tooteid uuesti üle vaadata ning vajadusel detaile omavahel ka kõrvuti seada või erinevaid võimalusi koos võrrelda. Selles mõttes oli ikka tõesti tore, et nõustamine toimus just salongis kohapeal, et saad reaalseid asju vaadata-katsuda. Teisalt tekkis võimaluste nägemisest vahepeal ka segadus, kolme segistit ei saa ju võtta, peab ikka ühe valima… Seejuures aitas nõustaja meid kenasti maa peale tagasi, tuues jällegi välja ühe või teise toote plussid ja miinused. Lisaks aitas ta õigel hetkel niiöelda pidurit tõmmata, et ruumi liiga palju detaile kokku ei kuhjaks.
Pärast nõustamist internetis toodete pilte vaadates tekkis aga jälle väike hirm – kas ikka tegelikult kaa need asjad kõik kokku sõbivad… Ega muud ei jäänudki üle, kui vannitoa ehitusega gaasi anda ning oodata lõpptulemust. Ja õnneks saame öelda, et jah, kõik sobib meiejaoks väga hästi kokku!

Aga kas midagi ikka kripeldab ka? Vahetaks midagi välja?

Ei.
Täpselt nii ongi.
Me fänname oma vannituba täiega!
See on läbimõeldud, rahulik, aga meile meeldivate detailide ja väikeste iseloomulike kiiksudega.
Kui sa just praegu tegeled vannitoa planeerimisega, siis meie soovitus on: külasta Lintmani salongi, kasuta nende nõustamise teenust. Isegi kui oled pigem väga kindel oma soovides, siis tegelikult on päris hea, kui keegi veel kaasa mõtleb!

Head,
S&M


One thought on “Vannituba – planeerimine ja nõustamine

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s